м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
договір купівлі-продажу земельної ділянки зразок

Договір купівлі-продажу земельної ділянки

Питання купівлі-продажу земельної ділянки в Україні дуже актуальні станом на сьогоднішній день. Виходячи з цього маємо багато запитів від клієнтів на підготовку договорів та супровід угод купівлі-продажу земельної ділянки.

Практичні поради з чого почати та як успішно підписати у нотаріуса договір купівлі-продажу земель приватної власності без проведення аукціону, кожному, хто продає/купує, а також тому, хто є власником ділянки.

Due diligence землі

Всі угоди, які укладаються письмово, – починаються з перевірки документів. У даному разі юристами Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» спершу надається послуга «Юридична перевірка земельних ділянок».

Це висновок, з додатковою перевіркою арештів та обтяжень предмету договору, який допоможе на майбутнє мінімізувати усі ризики.

Деталі, які можна дізнатися з висновку?

  • Чи перебуває земельна ділянка в оренді, якщо так, то які умови орендної плати.
  • Чи відсутній спір про право із земельною ділянкою, чи не являється земельна ділянка предметом судових спорів.
  • Чи є будь-які обмеження (санкції) у вигляді заборони на укладення правочинів з набуття у власність земельних ділянок.

Договір купівлі чи продажу земельної ділянки: підготовка

З метою підготування договору треба визначати предмет та ціну, що саме купуємо/продаємо та за яку вартість.

  • Право власності

Першочергово – треба підтвердити право власності за власником у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. На руках у продавця має бути один із документів або декілька: витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину, державний акт, свідоцтво на право власності, договір суперфіцію, договір емфітевзису.

В будь-якому випадку потрібно перевірити право користування земельною ділянкою – сервітут, оренда тощо. Юрист з нерухомості в Києві дає професійні відповіді на вказані питання, завжди може показати відповідний зразок договору купівлі-продажу земельної ділянки тощо.

  • Дозвіл на продаж чи набуття права на земельну ділянку

Якщо особа перебуває в шлюбі – потрібно отримати дозвіл одного з подружжя. Якщо також було повідомлено учаснику, що має право першочергового набуття права власності на ділянку, то потрібно зберегти документи, що це підтверджують.

  • Арешт ділянки

Перед оформленням документів адвокат/нотаріус перевіряє, чи на земельну ділянку не накладено жодних арештів та/або заборон на її відчуження. В разі, коли є арешт/заборона на відчуження потрібно вжити заходів, щоб припинити та скасувати їх. Процедура може зайняти деякий час, варто це врахувати.

  • Банківський рахунок

Для проведення угоди потрібно мати відкритий банківський рахунок. Крім того, треба підтвердити джерела походження коштів (інших активів), за рахунок яких набувається право власності на земельну ділянку.

  • Супутні фінансові витрати

Між сторонами укладається домовленість щодо оплати послуг нотаріуса/адвоката. Також необхідно попередньо дізнатися суму податків до укладення угоди.

Висновки щодо купівлі-продажу земельної ділянки в Україні

Успішно підписати всі документи та отримати бажане право власності на земельну ділянку цілком можливо та реально. Для цього потрібно заручитися підтримкою адвоката з нерухомості нашого бюро в Києві, який має досвід та практику укладення відповідних угод.

Щоб уникнути оскарження договору у майбутньому та мати документ, який відповідає всім вимогам закону – адже простий зразок договору купівлі-продажу земельної ділянки не є достатнім, допомога зі складенням та супроводом укладення договору потрібна у будь-якому разі. Юрист з нерухомості допоможе з’ясувати всі деталі та підготувати коректний і безпечний договір, виписати права сторін та всі характеристики предмету договору.

Scroll Up