м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66

HoReCa компанії

З одного боку, готельно-ресторанний бізнес (сектор HoReCa) – це інвестиційно привабливе середовище зі значними перспективами для розвитку. Проте з іншого – це сфера, що дуже чутливо реагує на будь-які суспільні чи економічні негаразди в державі, а також на взаємодію з державними регуляторами та контролюючими органами. Започатковуючи такий бізнес слід відразу подбати про надійний правовий фундамент, а надалі постійно мати на зв’язку юристів, які спеціалізуються в цій сфері.

Завдання різного рівня складності від клієнтів готові отримувати фахівці адвокатського бюро «Лотиш і Партнери». Для нас правовий супровід індустрії гостинності – це добре знайома галузь діяльності. Нами успішно виконуються, як окремі, так і комплексні завдання, починаючи від консультування щодо бізнес-плану та франчайзингу і закінчуючи супроводом відкриття готельно-розважального комплексу з гральним закладом на території. Якість наших послуг гарантується більш ніж 20-річним досвідом юридичної практики, а також членством у спеціалізованих професійних організаціях, – в тому числі у Київській торгово-промисловій палаті.

Що ми пропонуємо?

 • Консультації з питань відкриття готелю чи ресторану, особливостей законодавчого регулювання діяльності готельно-ресторанних комплексів.
 • Консультації в ході підготовки готелю до сертифікації – щодо відповідності матеріально-технічної бази, переліку та якості послуг, кваліфікації персоналу.
 • Юридичний супровід девелоперських проектів у секторі HoReCa: придбання земельної ділянки, отримання дозвільних документів на будівництво та введення в експлуатацію відповідних об’єктів, підготовка договорів з підрядниками.
 • Вирішення питань, пов’язаних з інвестуванням та купівлею-продажем об’єктів готельної та ресторанної індустрії: due diligence продавця чи покупця, а також угоди, податкове планування, розробка схем корпоративної участі в бізнесі, в тому числі – для іноземних інвесторів.
 • Юридичний супровід відкриття готелів, реєстрація підприємств готельних комплексів, ресторанів, кафе, інших закладів громадського харчування «під ключ».
 • Супровід сертифікації готелю в Державному агентстві розвитку туризму (ДАРТ).
 • Збір дозвільної документації для відкриття ресторану чи готелю: зокрема – оформлення декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам охорони праці, пожежної безпеки, а також санітарним нормам.
 • Отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном, провадження діяльності з азартних ігор.
 • Впорядкування документів на об’єкти нерухомості, у яких надаються послуги готелів й ресторанів.
 • Оформлення документів на земельні ділянки, на яких розташовані готелі, ресторани, розважальні комплекси.
 • Впорядкування кадрових питань: допомога з питань оптимізації штату, забезпечення необхідних документів у сфері трудових правовідносин, налагодження системи охорони праці.
 • Абонентське юридичне обслуговування готельно-ресторанних комплексів.
 • Представництво інтересів у спорах, в тому числі – в судових процесах.

Супровід сертифікації готелю в ДАРТ

З 2021 року Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) відновило процедуру категоризації готелів, тобто присвоєння закладам розміщення зірок. Безпосередньо цим питанням займається Комісія з категоризації в структурі ДАРТ. Щоб отримати бажану категорію, слід пройти нелегкий шлях, пов’язаний з дотриманням вимог щодо території, приміщення, матеріально-технічної бази, рівня якості послуг, кваліфікації персоналу таке інше. Проте успішний результат забезпечує значну конкурентну перевагу на ринку, тому це варто зусиль.

Сертифікація готелю в ДАРТ включає:

 • попередні консультації щодо відповідності вимог, встановлених для категорії готелю від однієї до п’яти зірок;
 • підготовку документів, подачу заяви до ДАРТ;
 • розгляд документів комісією з категоризації закладів розміщення протягом 14 днів;
 • винесення комісією рішення про видачі Свідоцтва на право здійснення готельної діяльності та присвоєння категорії (у певних випадках документи заявника можуть бути відправлені на доопрацювання або йому може бути відмовлено в присвоєнні зірки).

Юридичні консультації з питань створення та діяльності HoReCa компаній надаються за попереднім записом онлайн, або в офісі нашого Адвокатського бюро.

 

Scroll Up