м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
Як купити нерухомість в Україні

Як купити нерухомість в Україні?

Станом на жовтень 2022 року питання купівлі комерційної та житлової нерухомості в Україні залишаються актуальними для багатьох іноземних інвесторів, незважаючи на військову агресію з боку російської федерації. Більшість потенційних покупців очікують на збільшення вартості об’єктів нерухомості в майбутньому, в міру послаблення або зупинення військових дій. Придбані об’єкти житлової та комерційної нерухомості іноземці можуть здавати в оренду, передавати у спадок, обмінювати, вносити до статутного капіталу юридичних осіб і, звичайно, продавати (з можливістю отримання прибутку в майбутньому).

Виходячи з наведених обставин, наше Адвокатське бюро часто отримує запити від іноземців та закордонних компаній на надання юридичних консультацій на тему: «Як купити нерухомість в Україні».

До відома! Обмежень щодо придбання нерухомого майна в Україні для іноземців лише кілька. Зокрема, нерезидент не може купити нерухомість, що відноситься до державної та комунальної власності, а також ділянку землі сільськогосподарського призначення.

Однак, щоб нерухоме майно в Україні стало для іноземця вигідною інвестицією, необхідно дотриматись низки умов. Фахівці Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» пропонують короткий алгоритм, як купити нерухомість в Україні, щоб мінімізувати ризики та забезпечити покупцю максимальну вигоду.

  1. Правильно вибрати об’єкт інвестування.

Залежно від цілей покупки рекомендуємо звертати увагу на такі важливі моменти: а) вибір міста (найпопулярнішими традиційно залишаються Київ, Львів та Одеса); б) вибір первинного чи вторинного ринку (можливий варіант вкладення коштів на етапі будівництва, за відсутності реєстраційних документів на нерухомість).

  1. Провести due diligence об’єкт нерухомості.

Йдеться про комплексний правовий аудит, що включає пошук відомостей з державних реєстрів та аналіз відповідних документів. При покупці на вторинному ринку важлива історія зміни власників (що частіше змінювалися власники об’єкта нерухомості, тим більше виникає юридичних ризиків). На первинному ринку (при купівлі прав на нерухоме майно у новобудові) слід детально аналізувати права на земельну ділянку та дозвільні документи на будівництво, введення в експлуатацію.

  1. Перевірити продавця.

Якщо продавець приватна особа, необхідно переконатися, що він не належить до групи ризику (наприклад, йдеться про спірну спадщину). Якщо продавець – компанія (наприклад, забудовник), слід перевірити репутацію цієї юридичної особи на ринку, а також переконатися у відсутності заборгованостей та арештів майна, судових розглядів та виконавчих проваджень.

  1. Провести оцінку нерухомості.

Якщо планується придбати об’єкт нерухомого майна, що був раніше в експлуатації, можна попередньо провести незалежну експертну оцінку його вартості.

  1. Оформити довіреність.

У випадку, якщо іноземець (керівник іноземної компанії) не може брати участь у підписанні документів на території України, слід оформити довіреність на українського представника (адвоката з нерухомості). Після цього даний представник займається підготовкою документів для укладання угоди купівлі-продажу нерухомості. Якщо цей документ видано за кордоном, то в Україні проводиться його консульська легалізація чи проставляння апостилю.

  1. Зібрати комплект необхідних документів.

Іноземцю для придбання квартири, будинку або комерційної нерухомості в Україні слід підготувати: а) паспорт із засвідченим перекладом українською мовою; б) згоду від чоловіка чи дружини (у разі перебування у шлюбі); в) український номер платника податків. Крім цього, необхідно додати квитанції, які свідчать про сплату обов’язкових зборів.

Для юридичної особи комплект документів відрізняється, зокрема – до нього обов’язково входить витяг з комерційного реєстру країни походження. Також компанія нерезидент надає письмову згоду власників/акціонерів на підписання в Україні договору купівлі-продажу об’єкта нерухомості.

  1. Отримати український податковий номер.

Для цього представник покупця, діючи на підставі довіреності, подає заяву до податкової служби. Якщо покупець є юридичною особою, замість отримання індивідуального податкового номера необхідно пройти процедуру реєстрації в податковій службі (можна зареєструвати в Україні товариство з обмеженою відповідальністю або представництво іноземної компанії).

  1. Відкрити рахунок в банку.

Купити нерухомість в Україні за готівку іноземних покупців неможливо. Також існують обмеження щодо прямого переказу коштів з рахунку у закордонному банку на рахунок продавця в українському банку. Для купівлі нерухомості потрібен так званий інвестиційний рахунок. Тільки з нього дозволяється оплачувати покупку.

При цьому іноземні компанії можуть офіційно перераховувати фінансові кошти власним/контрольованим українським компаніям (у яких вони є засновниками), після чого дані компанії купують та оформляють на себе нерухомість.

  1. Підготувати проект чи провести експертизу проекту договору купівлі-продажу.

Перед нотаріальним оформленням такого договору його обов’язково слід ретельно дослідити, щоб уникнути ризиків та прихованих недобросовісних умов. Вирішення такого завдання слід довіряти досвідченому юристу з нерухомості.

  1. Укласти угоду купівлі-продажу.

Перехід права власності на об’єкт нерухомості підтверджується нотаріальним договором. Відомості про нового власника вносяться до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як безпечно купити нерухомість в Україні – допомога Адвокатського бюро «Андрія Лотиша»

Юристи нашої компанії надають професійну допомогу нерезидентам при купівлі нерухомого майна в Україні. Ми консультуємо іноземних клієнтів з питань безпечного придбання нерухомості, розробляємо фінансову структуру угоди, готуємо необхідні документи та супроводжуємо угоду у нотаріуса.

Консультації надаються за попереднім записом онлайн або в офісі в Києві (вул. Січових Стрільців, 77, оф. 407).

Scroll Up