м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66

Повернення помилково перерахованих грошей компанії нерезиденту

Нещодавно до Адвокатського бюро в Києві звернулись за допомогою власники українського підприємства з таким питанням. Дане підприємство помилково перерахувало грошові кошти іноземній компанії. Оскільки реквізити такої фірми нерезидента майже співпадали з реквізитами іноземної компанії контрагента, з якою був укладений зовнішньоекономічний договір про співпрацю.

При цьому достеменно не було відомо – з якої причини відбувся вказаний інцидент. Чи була наявною елементарна халатність працівників української компанії, чи можливо це була умисна дія окремих топ-менеджерів з виведення грошових коштів на іноземні рахунки пов’язаних фірм.

Після детального опрацювання юристами нашої компанії наданої документації і норм чинного законодавства – клієнту запропоновано таку процедуру виходу з ситуації, що склалася:

1) фіксування факту помилкового перерахування грошових коштів:

  • підготування та відправлення листів претензій до компанії нерезидента з вимогою повернути помилково перераховані грошові кошти;
  • оформлення листів звернень до банківської установи на території України;
  • направлення відповідних листів звернень до банківської установи за місцезнаходженням компанії нерезидента;
  • направлення необхідних адвокатських запитів до компанії нерезидента та банківських установ;
  • отримання виписки з реєстру на іноземну компанію;
  • здійснення інших необхідних дій;
  • офіційний переклад документів, нотаріальне засвідчення перекладу + легалізація / апостиль (з метою використання у подальшому в якості доказів у справі).

2) підготування та подання позову до Господарського суду на території України про стягнення / повернення грошових коштів з компанії нерезидента:

  • відповідачами, третіми особи у справі повинні бути: компанія нерезидент, з якою укладено контракт, і компанія нерезидент, фактичний отримувач грошових коштів;
  • також рекомендувалось розглянути варіант залучення української банківської установи в якості співвідповідача, третьої особи у справі.

Оскільки клієнти українських банків можуть здійснювати валютні операції з переказу іноземної валюти на користь фірм нерезидентів лише у разі наявності підстав для проведення таких операцій – зокрема, на підставі оригіналів укладених зовнішньоекономічних контрактів.

3) звернення до правоохоронних органів, відкриття кримінального провадження (за заявою постраждалої української компанії про вчинення шахрайських дій).

Здійснення досудового, судового слідства у кримінальному провадженні – з метою встановлення винних осіб у розтраті грошей підприємства. І притягнення обвинувачених до кримінальної відповідальності.

4) підготування та подання позову до суду за місцезнаходженням компанії нерезидента, яка фактично отримала помилково перераховані кошти.

У даному разі виникає необхідність у співпраці українських адвокатів з іноземними колегами. З метою досягнення позитивного результату у справі.

Після отримання позитивного рішення суду – здійснюється примусове стягнення грошових коштів на користь українського підприємства.

Scroll Up