м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
Адвокат з нерухомості київ фото

Адвокат з нерухомості чи брокер: в чому їхні відмінності?

Угода з нерухомістю завжди пов’язана з переживаннями для кожної сторони: як для продавця, так і для покупця. Обумовлено це частими випадками шахрайства, відсутністю бажання ризикувати і страхом втратити великі гроші. Допомагають звести ризики до мінімуму – професіонали. В зв’язку з цим виникає питання: «До кого варто звертатися за допомогою: до ріелтора чи юриста по нерухомості?» Для початку потрібно зрозуміти, в чому основні відмінності таких фахівців.

Ріелтори та їхня діяльність

В Україні діяльність ріелторів, або як їх ще називають брокерів з нерухомості, не регулюється законодавством. Посилатися можна на закон «Про ріелторську діяльність», але на сьогоднішній день він так і не вступив в силу. У більшості випадків ріелтори представляють інтереси продавця, а покупцям пропонують об’єкти з того переліку, що є в їх розпорядженні.

Також брокер допоможе знайти нерухомість, яка цікава клієнтові. Основне завдання фахівця – продати об’єкт, але він не несе відповідальності за юридичну чистоту угоди купівлі-продажу.

Адвокат з нерухомості

Відповідно до закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатом є фізична особа, яка надає відповідні юридичні послуги, в порядку, визначеному чинним законодавством.

Саме юрист з нерухомості проконсультує, перевірить комерційне і житлове приміщення, а також допоможе клієнту правильно оформити угоду відповідно до закону. Також при співпраці з адвокатом можна виключити окремі непередбачені проблеми, такі як:

  1. Здійснюється продаж нерухомості, але згоду на угоду не давав другий власник об’єкта або чоловік / дружина власника.
  2. Спостерігаються порушення в документах, пов’язані з підробкою, відсутністю дотримання безпечних умов в контракті, форм договору.
  3. Угода має приховані умови, проводиться на неправомірних умовах для продавця чи покупця.
  4. Порушені процедури приватизації об’єкта.
  5. У продавця немає права реалізовувати нерухомість.
  6. Відсутні права на забудову або земельну ділянку – в зв’язку з самозахопленням землі.
  7. Об’єкт під арештом або під заставою в банку.
  8. Є проблеми з податковою інспекцією.
  9. Наявні обмеження права продавця на продаж об’єкта, пов’язані з пропискою дітей, реєстрацією юридичних і третіх осіб.

Кожна з перерахованих проблем може спричинити важкі наслідки для покупця, пов’язані з великими витратами як грошей, так нервів і фінансів. У найгірших випадках можна і зовсім залишитися без придбаної нерухомості.

Якого фахівця вибрати для укладення угоди: ріелтора або адвоката по нерухомості?

Ріелтор не несе відповідальності за угоду, в тому числі і за договір, який може бути оскаржений у разі невідповідності вимогам Цивільного кодексу України. Адвокат обізнаний в цьому питанні, а ось брокер – ні. Ріелтор займається пошуком нерухомості, і в своїй роботі він робить акцент на вивчення ринку. Він допомагає клієнту укласти угоду, вносячи свою лепту в успішність переговорів між продавцем і покупцем.

Юрист складе договір і, приймаючи оплату за послуги, гарантує, що несе відповідальність за відповідність укладеного договору вимогам закону. Досвідчений фахівець дорожить напрацьованою репутацією і в разі форс-мажору буде готовий вести розгляд справи в суді, відстоюючи інтереси свого клієнта.

Практикуючий юрист з нерухомості може бути корисним на будь-якому етапі угоди купівлі-продажу. Варто подумати про співпрацю з адвокатом ще при виборі комерційного приміщення, житлового будинку або квартири. Але навіть якщо таке питання виникло вже безпосередньо під час проблемного оформлення прав власності, – адвокати з бюро «Андрія Лотиша» (м.Київ) нададуть якісні правові послуги, зводячи до мінімуму всі ризики для своїх клієнтів.

Запис на консультацію з питань нерухомості: тел. 067 743-27-66 (вартість від 1 400,00 грн, залежно від складності справи).

Scroll Up