м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66

Юридична перевірка комерційної нерухомості

Юридична перевірка комерційної нерухомості

Адвокати з нерухомості нашої компанії здійснюють юридичний аудит комерційних приміщень у Києві та Київській області. Зокрема, ми детально перевіряємо документацію на всі види нежитлових приміщень: офіси, торгові приміщення, склади, магазини, заклади громадського харчування (кафе, ресторани), промислові будівлі, цілісні майнові комплекси та ін.

Спеціалісти Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» надають наступні юридичні послуги з перевірки комерційної нерухомості.

Юридичний аудит (due diligence) підприємства власника нежитлового приміщення

У даному разі опрацьовуються документи щодо корпоративної структури компанії. Оскільки на практиці купівля-продаж нежитлових будівель, які належать підприємствам, відбувається здебільшого шляхом придбання часток у статутних капіталах товариств.

Окремо працюємо з документами, які підтверджують відсутність заборгованостей перед контрагентами або державою (з приводу оплати податків і зборів).

Також адвокат з нерухомості вивчає репутацію продавця будівлі у засобах масової інформації, – з метою виявлення прихованих відомостей про можливу негативну репутацію даного підприємства.

Вивчення документів на комерційну будівлю

Звертаємо увагу на наявність документів, за якими можна дослідити всю повну «історію» споруди: з моменту реєстрації первинного права власності. Це можуть бути свідоцтва про приватизацію, видані державними органами. Документи про завершення будівельних робіт і декларації про введення об’єкту в експлуатацію. Угоди, за якими відбулось переоформлення прав на майно. Або рішення національних судів з оформлення майнових прав на комерційні приміщення.

Опрацювання документів на земельну ділянку

Найчастіше комерційні споруди розміщують на орендованих землях. У зв’язку з цим, юрист по нерухомості у Києві детально аналізує орендні відносини між підприємством власником будівлі та власником земельної ділянки. Крім того, додатково працюємо з документами, на підставі яких первинний власник оформив свої права на землю.

Перевірка в судових реєстрах

Опрацьовуємо інформацію про можливі судові справи щодо засновників, учасників, акціонерів компанії, яка продає нерухомість. А також – з приводу підприємства, яке є власником нерухомої споруди.

Перевірка повноважень керівника компанії – щодо можливості продажу майна від імені юридичної особи

Зважаючи на те, що комерційна нерухомість у більшості випадків належить відповідному підприємству і продаж здійснюється саме цією компанією (шляхом укладення угоди відчуження майна або корпоративних прав), – необхідно додатково перевіряти повноваження керівника.

Виходячи з цього, юрист по нерухомості у Києві вивчає положення статуту товариства та наявного корпоративного договору. Оскільки у вказаних документах можуть міститись обмеження діяльності керівництва компанії.

Перелік необхідних документів для юридичної перевірки комерційної нерухомості (у разі, якщо будівля належить на праві власності підприємству):

 • правовстановлюючі документи на приміщення;
 • установчі документи компанії власника;
 • документація, за якою підприємство придбало нерухоме майно;
 • документи про сплату грошових коштів за договором придбання будівлі;
 • рішення вищого органу управління, протокол загальних зборів учасників товариства, якими уповноважено керівника підписати угоду придбання майна;
 • рішення органу місцевого самоврядування про надання підприємству земельної ділянки в оренду;
 • договір оренди землі;
 • документ про належну реєстрацію оренди у державному реєстрі речових прав;
 • копія технічної документації / проекту землеустрою, що розроблялись на земельну ділянку для виділення землі в оренду;
 • витяг з держземкадастру на земельну ділянку.

Надання послуг у даній практиці складається з таких етапів:

 • юридична консультація адвоката;
 • ознайомлення з документацією на нерухоме майно та його власника;
 • безпосередньо юридична перевірка комерційної нерухомості;
 • підготування правового висновку.

Після проведення аудиту – при відсутності юридичних ризиків – адвокат з нерухомості бюро здійснює супровід угод з об’єктами нерухомості. Зокрема, ми погоджуємо з нотаріусом і сторонами угоди усі необхідні умови відчуження нежитлового майна. Готуємо безпосередньо безпечний з юридичної точки зору договір купівлі-продажу будівлі, вносимо у разі необхідності зміни і доповнення до вказаного договору. Далі здійснюємо інші потрібні дії з правового супроводу переоформлення права власності від продавця на покупця.

Крім того, адвокат з податків нашої компанії супроводжує усі фінансові та податкові аспекти угоди.

З метою запису на консультацію щодо послуги «Юридична перевірка комерційної нерухомості» зателефонуйте до нашого офісу.

Scroll Up