м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
консультації з питань податків

Адвокат у податкових спорах: роз’яснення для ЗМІ

У сформованій нами практиці юридичних послуг для бізнесу «Адвокатський захист у податкових спорах» спеціалісти бюро надають також професійні коментарі для засобів масової інформації з актуальних питань податків.

Так, у місяці липні 2021 року ДПС у Львівській області опублікувало офіційне роз’яснення – за яким візитні картки, на яких розміщені логотип, реквізити підприємства та особисті дані працівника, є додатковим благом такого співробітника. Відтак, вартість візиток нібито входить до загального доходу працівника і підлягає оподаткуванню.

У зв’язку з цим, нами надано нижченаведений коментар виданню «Експрес» (від 5-12 серпня 2021 р.):

– Роз’яснення, які дає ДПС у Львівській області, не є нонсенсом, – каже Андрій Лотиш, адвокат у податкових спорах (м. Київ) –  час від часу на цьому акцентують увагу різні територіальні підрозділи податкової служби. Вони переконують, що використання візитівок з логотипом, реквізитами підприємства та особистими даними працівника є додатковим благом для нього, яке підлягає оподаткуванню. Однак така позиція суперечить нормам чинного законодавства. Тому що працівник використовує візитівки не в особистих інтересах, а для певної бізнес-діяльності свого роботодавця – просування товару, формування іміджу підприємства тощо. Про додаткові блага можна було б говорити лише в тому випадку, якби працівник міг отримати власну вигоду чи дохід від візитівок: поміняти їх у торговельних мережах на якусь продукцію або товари особисто для себе. Це ж стосується й найманих працівників у ФОПів.

При цьому навіть якщо погодитися з позицією ДПС, то оподаткування візитівок не повинно турбувати працівника. Всі податки за  нього має сплачувати підприємство роботодавець, в якості податкового агента. Також варто мати на увазі, що однією з суттєвих умов додаткового блага є те, що отримані певні цінності, кошти чи послуги не мають бути пов’язані з виконанням обов’язків трудового договору. А позаяк оскільки візитівки використовуються виключно в межах трудового договору, то, відповідно, підприємство не зобов’язано нараховувати на них податок з доходів фізичних осіб. До того ж, немає механізму, згідно з яким контролюючі органи могли б здійснювати нагляд за видачею та використанням візитівок. Податкова може контролювати під час перевірок лише замовлений у друкарні їх наклад, а не фактичний обсяг використання. Якщо ж податківці за використання візитівок накладають штрафи, то такі дії в обов’язковому порядку треба оскаржувати в суді.

– Чи легко виграти справу?

– У судовій практиці намітилася позитивна тенденція вирішення спорів на користь підприємств у даному питанні. Якщо залучений у справу податковий адвокат подає до суду усі необхідні докази, а підприємством  належним чином оформлені всі документи, пов’язанні із замовленням та видачею візитівок працівникам – то Феміда, як правило,  підтримує позицію платників податків. З цього приводу є навіть рішення Вищого адміністративного суду на користь підприємства, до якого податкова намагалася незаконно застосувати штрафні санкції. Хоча воно не обов’язкове до виконання судами всіх інстанцій, але може слугувати вагомим аргументом при вирішенні спору.

На підставі наведеного, при виникненні податкових суперечок рекомендуємо відразу звертатись в офіс Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» для отримання професійної і надійної правової допомоги.

Податковий адвокат нашої компанії вирішить спір з органами податкової служби максимально ефективно.

Для запису на консультацію зателефонуйте за номером тел. +38 067 743-27-66.

Scroll Up