г. Киев, ул. Сечевых Стрельцов 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефона
+ 38 (067) 743-27-66
адвокат з нерухомості київ

Будівництво з порушеннями будівельних норм

При наданні правової допомоги у практиці «Нерухомість і будівництво» у замовників послуг виникає питання – яким чином боротись з незаконними будівництвами у Києві та Київській області. Оскільки окремі забудовники нехтують вимогами будівельних норм і здійснюють будівництво порушуючи права суміжних власників земельних ділянок. Або будують багатоквартирні чи офісні будівлі без наявності жодних дозволів від органів влади.

Як вирішити ситуацію будівництва з порушеннями будівельних норм з юридичної точки зору?

У даному разі необхідно звертатись з відповідними заявами і скаргами до таких державних органів та установ:

1) до місцевих органів Відділу містобудування та архітектури – з приводу того, чи видавались замовнику будівництва Містобудівні умови та обмеження на будівельні роботи;

2) до органів місцевого самоврядування на території яких здійснюється незаконне будівництво – з проханням надати інформацію, чи видавались дозвільні документи на будівництво, а також з проханням провести перевірку будівництва та зупинити будівельні роботи;

3) до органів Державної архітектурно-будівельної інспекції – про надання інформації, чи видавались дозвільні документи на будівництво відповідної будівлі, а також з проханням провести перевірку будівництва, накласти штрафи та зупинити будівельні роботи.

Надалі вказані органи проводять перевірку законності будівництва. За результатами якої виносять відповідні приписи про усунення порушень. А саме, – вимагають зупинити будівельні роботи або знести незаконно збудовані будівлі. Також у даному разі накладаються штрафи у розмірах, передбачених чинним законодавством України.

При цьому, якщо замовники / підрядники будівництва перешкоджають притягненню їх до відповідальності, – держбудінспекція разом з правоохоронними органами вживають усіх необхідних заходів для притягнення таких суб’єктів до відповідальності.

Також у разі невиконання приписів за результатами перевірок органи ДАБІ звертаються до суду про припинення самочинного будівництва та знесення незаконної будівлі.

Зокрема, статтею 376 Цивільного кодексу України надано органам державної влади та місцевого самоврядування можливість подавати позови до суду у разі здійснення забудовниками незаконних будівельних робіт. У подальшому, за результатами розгляду таких справ, суди виносять рішення про зобов’язання проведення перебудови будівлі, – у разі порушення будівельних норм або значного відхилення від будівельного проекту. Або, – рішення про знесення незаконно побудованого будинку, – якщо неможливо провести перебудову.

4) додатково можна звертатись із заявами / скаргами до органів прокуратури, поліції – щодо проведення перевірки законності будівництва.

При цьому, якщо замовник будівництва проводить неправомірні будівельні роботи на території власної земельної ділянки, – правоохоронці мають право лише сприяти працівникам Державної архітектурно-будівельної інспекції у проведенні перевірок і накладенні штрафів на замовника і підрядника будівництва.

У разі незаконного будівництва на землі, яка не приватизована у належному порядку, – правоохоронні органи мають більше повноважень. Так, спершу порушується відповідна кримінальна справа за ст. 197-1 Кримінального кодексу України (самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці). Далі відразу звертаються до суду у межах кримінальної справи про винесення ухвали про зупинення незаконного будівництва та арешт будівельних матеріалів. Також притягують замовника будівництва до кримінальної відповідальності.

Правова допомога Адвокатського бюро «Андрія Лотиша»у Києві в справі будівництва з порушеннями будівельних норм

При замовленні послуги «Юридична консультація» адвокати надають рекомендації, як ефективно застосувати на практиці вищевказані варіанти боротьби з незаконними забудовами. При необхідності, з метою належного вирішення спору, можна залучити адвокатів з нерухомості в Києві від нашої фірми. Після чого готуються відповідні процесуальні документи. Далі супроводжуємо справу в суді або у державних установах.

Також, якщо неправомірні будівництва порушують права інших підприємств (які є суміжними власниками окремих будівель), – варто впливати на недобросовісних забудовників комплексними методами, в тому числі використовуючи рекомендації для Юридичного захисту бізнесу.

Scroll Up