м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
Купівля нерухомості в Україні

Купівля нерухомості в Україні іноземцем

Чинне законодавство України надає майже однакові можливості власним громадянам та нерезидентам стосовно придбання об’єктів житлової й комерційної нерухомості. Зокрема, об’єкти нерухомого майна можуть купувати як приватні особи – окремі іноземні громадяни, так і юридичні особи – іноземні компанії.

Водночас у нерезидентів виникає чимало юридичних ризиків при купівлі нерухомості. Найперше, це ризики, пов’язані з можливим недотриманням встановлених законодавством процедур при оформленні угод купівлі-продажу та здійсненні оплати за придбаний об’єкт нерухомості. По-друге, це ризики мати справу з шахраями на ринку нерухомості України (які незаконно перепродують чужі об’єкти нерухомості або не розраховуються за придбану нерухомість).

Допомога юриста з нерухомості

З метою зменшення вищевказаних ризиків, – адвокати з нерухомості нашого бюро надають іноземним клієнтам комплекс послуг з юридичного супроводу купівлі нерухомості «під ключ», – до складу яких входять:

 • консультування з необхідних правових питань;
 • юридична перевірка квартир та офісів у новобудові (у разі купівлі нерухомості у новобудовах);
 • юридична перевірка нерухомості на вторинному ринку;
 • оформлення згоди чоловіка або дружини на придбання нерухомості (якщо покупець одружений);
 • розробка чи експертиза договору купівлі-продажу;
 • підтримка при сплаті податків, реєстраційних платежів і таке інше.

Важливо! За потреби комунікація з клієнтом здійснюється англійською мовою.

Підбір та перевірка об’єкта нерухомості

Ми готові здійснити підбір житлового нерухомого майна чи комерційної нерухомості за відповідним запитом та згідно з визначеними критеріями. Як для власних потреб клієнта-нерезидента, так і для інвестування, – подальшого продажу чи здачі в оренду. При цьому, в обов’язковому порядку попередньо проводиться процедура «due diligence» продавця, самого об’єкту та угоди купівлі-продажу, що включає перевірку:

 • права власності/ користування на земельну ділянку;
 • дозвільних документів на будівництво та введення в експлуатацію;
 • речових прав на об’єкт нерухомості, відсутності обтяжень та арештів на майно;
 • особи продавця (забудовника/ власника майна), – репутації у ЗМІ, відсутності судових процесів та виконавчих проваджень, податкових та інших боргів;
 • історії об’єкта нерухомого майна, переходів права власності.

До відома! На разі іноземці в Україні не мають права купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Проте у випадку придбання, наприклад, заміського будинку, – іноземний громадянин разом із правом власності на цю будівлю може отримати право власності на належні до неї земельні ділянки.

Отримання облікової картки платника податків

Для придбання об’єкта нерухомості іноземцю слід стати на облік як платнику податків в Україні, – оформити облікову картку платника податків (ідентифікаційний код), подавши для цього відповідну заяву до органу Державної фіскальної служби. До заяви необхідно додати переклад паспорта особи, завірений офіційним перекладачем та українським нотаріусом.

Якщо покупцем нерухомості є іноземна юридична особа, – замість отримання ідентифікаційного коду слід пройти реєстрацію у відповідному органі ДФС, подавши разом із заявою витяг із торгового реєстру – підтвердження реєстрації компанії у відповідній юрисдикції (з апостилем вказаного документу та перекладом на українську мову).

Оплата через інвестиційний рахунок в банку

Варіант оплати іноземцем вартості об’єкту нерухомості готівкою на теперішній час не розглядається за будь-яких обставин. Оскільки такий порядок розрахунків грубо порушує норми чинного законодавства України. Грошові кошти, в якості оплати нерухомості, варто перераховувати виключно у безготівковій формі: з іноземного банківського рахунку нерезидента на відкритий в Україні інвестиційний рахунок. Після чого, – фінанси зараховуються на відповідний банківський рахунок резидента (продавця нерухомого майна).

Отже, відкриття і використання інвестиційного рахунку є надійним та безпечним варіантом проведення оплати придбаної нерухомості. В зв’язку з цим, – процедура оплати іноземцем грошей буде такою:

 • підготування необхідних документів, які ідентифікують особу іноземця;
 • підготування необхідних документів, які підтверджують джерела походження грошових коштів (це можуть бути довідки про отримання заробітної плати, дивідендів від бізнесу, про сплату податків та ін.);
 • відкриття інвестиційного рахунку в одному з українських банків;
 • далі, – перерахування коштів на цей рахунок із-за кордону в іноземній валюті;
 • здійснення конвертування іноземної валюти в українську гривню;
 • після підписання договору купівлі-продажу нерухомості в Україні, – перерахування вказаних грошових коштів на поточний банківський рахунок продавця.

До відома! Купівля нерухомості не розцінюється з точки зору чинного законодавства як інвестиція в економіку, навіть якщо вартість придбання перевищує відповідний поріг (еквівалент 100 000 доларів США). Інвестування в економіку передбачає створення власного бізнесу іноземцем в Україні (наприклад, реєстрація ТОВ), або внесення коштів у статутний капітал діючої компанії.

Водночас у деяких випадках можна спершу внести кошти для формування статутного капіталу підприємства, а потім витратити їх на купівлю нерухомості. І таким чином це вже буде належною інвестицією, що дає право іноземцю на отримання посвідки про постійне місце проживання в Україні.

У разі виникнення запитань щодо купівлі української нерухомості іноземцями та порядку внесення ними інвестицій, – юристи Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» надають юридичні консультації в офісі (м. Київ, вул. Січових Стрільців, 77, оф. 407) або онлайн (skype, zoom), – за попереднім записом.

Scroll Up