м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00
Номер телефону
+ 38 (067) 743-27-66
Інтернет-магазин

Діяльність Інтернет-магазину: визначення вартості товару в іноземній валюті за поточним внутрішнім курсом

На веб-сайтах українських інтернет-магазинів вартість товару визначається у більшості випадків, згідно вимог чинного законодавства, в українській валюті, – гривні.

При цьому деякі компанії додатково позначають вартість товару в іноземній валюті. За так званим «внутрішнім» поточним курсом іноземної валюти до української гривні (який може бути дещо вищим за банківський курс НБУ).

Чи правомірно розміщувати таку інформацію на веб-сайті інтернет-магазину?

Найперше, необхідно мати на увазі, що законодавчо поняття «поточний внутрішній курс валюти» не визначене.

Чинними нормативно-правовими актами визначаються:

  • валютні (обмінні) курси іноземних валют, виражені у валюті України;
  • курси купівлі та продажу іноземних валют за гривні;
  • валютний курс, установлений Національним банком України, курс грошової одиниці України до грошової одиниці іншої країни.

Поняття, термін «поточний внутрішній курс валют», який розміщується на веб-сайтах інтернет-магазинів, не застосовується для визначення курсу відповідної валюти для здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Даний термін (поточний курс валют) є внутрішнім. Тобто, застосовується лише для визначення вартості товарів, які пропонуються для продажу.

У зв’язку з цим та для уникнення додаткових запитань з боку контролюючих органів, – доцільно:

на веб-сайті інтернет-магазину вказати, що вказаний поточний курс є внутрішнім! для визначення вартості товарів/продукції!

Правове обгрунтування

Як вже зазначалось, на сайті інтернет-магазину курси валют не розміщуються з метою здійснення валютно-обмінних операцій. Чи для купівлі та продажу іноземної валюти за гривню. Вказується лише про так званий внутрішній поточний курс іноземної валюти до української гривні, – для розрахунку вартості відповідного товару в іноземній валюті.

Отже, право встановлювати та розміщувати підприємцями на веб-сайтах власні поточні, внутрішні курси іноземних валют до української гривні (для визначенні вартості продукції/послуги) з одного боку, будь-яким нормативно-правовим актом не передбачено. З другого боку, – жодним законом прямо не заборонено.

Законодавчими актами лише регламентовано порядок визначення та встановлення «валютних (обмінних) курсів іноземних валют», «курсів купівлі та продажу іноземних валют за гривні» для здійснення валютно-обмінних операції, для купівлі та продажу іноземної валюти за гривні.

Висновок:

Таким чином, виходячи з вищенаведеного можна зробити висновок, – що розміщення на сайті інтернет-магазину поточного внутрішнього курсу валют, який буде застосовуватись лише виключно для визначення вартості товару (в еквіваленті в іноземній валюті), не буде суперечити положенням чинного законодавства України.

Але при цьому треба пам’ятати, що всі розрахунки зі споживачами за реалізовані товари на території України можуть проводитись виключно в національній валюті, – гривні.

У разі необхідності, спеціалісти Адвокатського бюро «Андрія Лотиша» надають кваліфіковані юридичні консультації з питань створення і діяльності інтернет-магазинів.

Scroll Up