м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00

Щодо реклами послуг чи товарів на інтернет-сайтах

 

Дуже часто на інтернет-сайтах українських компаній можна побачити інформацію про вартість їхніх послуг чи товарів в іноземній валюті, – здебільшого у доларах США.

При цьому власники бізнесу ймовірно не знають про наявність встановлених законодавчих обмежень щодо реклами у мережі інтернет.

Так, згідно ч. 8 ст. 8 Закону України «Про рекламу» інформація про ціни на товари, тарифи на послуги, наведені у рекламі, яка розміщується чи розповсюджується на території України, зазначається виключно у гривні.

 

Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу» рекламою є інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

 

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про інформацію» інформація – це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.

 

З вищезазначеного випливає, що інформація про товар чи послугу, розміщена на сайті у мережі інтернет, є рекламою за наявності таких умов (відповідно до положень і вимог чинного законодавства України):

–          інформація про товар/послугу розміщується на відповідному інтернет-сайті саме в українському сегменті мережі Інтернет (ресурси домена .UA);

–          споживачі інформації про товар/послугу знаходяться на території України;

–          інформація про товар/послугу виготовляється та/або розповсюджується за допомогою технічних засобів, які знаходяться на території України.

 

Таким чином, інформація про вартість послуг, товарів компаній, зареєстрованих на території України, повинна розміщуватись на їхніх веб-сайтах виключно у гривні.

 

 

Залишити коментар