м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00

Адвокатське зберігання документів підприємства

 

Юридичний захист інформації та документів підприємства є однією з складових безпеки бізнесу.

Один з варіантів щодо забезпечення такого правового захисту – передання документів підприємства на адвокатське зберігання.

Так, відповідно до ст. 23 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність” забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

Професійні  права,  честь  і  гідність  адвоката охороняються законом.

Забороняється   будь-яке   втручання   в    адвокатську діяльність, вимагання від адвоката, його помічника, посадових осіб і  технічних  працівників  адвокатських  об’єднань  відомостей, що становлять адвокатську таємницю. З цих питань вони не можуть  бути допитані як свідки.

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про адвокатуру та адвокатську діяльність”  предметом  адвокатської  таємниці є питання, з яких громадянин або юридична особа зверталися до адвоката, суть  консультацій,  порад, роз’яснень та інших відомостей, одержаних адвокатом при здійсненні своїх професійних обов’язків.

 

У зв’язку з цим, – необхідні документи підприємства можуть передаватись адвокату на так зване „адвокатське зберігання”.

 

Вказане „адвокатське зберігання документів” не буде фактичним зберіганням у прямому розумінні даного терміну. Документи надаються, як зазначено в законі, для виконання адвокатом відповідного доручення.

Тобто, спочатку укладається договір між адвокатом і підприємством про надання правової допомоги. Вказаним договором передбачається можливість передання адвокату відповідних документів підприємства для здійснення їх юридичного аналізу та надання правових висновків. Передання документів може відбуватись або за актом приймання-передачі або згідно додатку до договору про надання правової допомоги.

Після передання документів підприємства адвокату, – вказані документи не підлягають оглядові, розголошенню чи вилученню без згоди адвоката.

 

Таким чином, укладення з адвокатом договору про надання правової допомоги, з наступним переданням йому відповідних документів підприємства, – це ефективний варіант уникнення незаконного та несподіваного їх вилучення контролюючими органами.

У такому випадку вказаним контролюючим органам надається лише договір про надання правової допомоги та акт приймання-передачі документів, які підписані з адвокатом.

 

Залишити коментар