м. Київ, вул. Січових Стрільців 77, оф. 407 + 38 (067) 743-27-66 Пн. - Пт. 9.00 - 18.00

Нові вимоги до туроператорської діяльності

 

При здійсненні туроператорської діяльності у 2019 році необхідно звернути увагу на встановлені нові законодавчі вимоги до такої діяльності:

1) Щодо працівників туроператора.

Необхідно, щоб у штаті туроператора налічувалось не менше як 30% працівників, які мають стаж роботи у сфері туризму не менше 3-х років або вищу освіту у сфері туризму.

2) Щодо реагування на затримки туристичних рейсів.

Туроператор, що надає послугу, пов’язану з перевезенням туристів, – зобов’язаний двічі (за 8 та за 2 години) до запланованого часу відправлення рейсу перевірити інформацію про час його відправлення.

У разі затримки рейсу більше ніж на 4 години, – туроператор повинен розмістити інформацію про це на власному веб-сайті. Також необхідно проінформувати електронною поштою орган ліцензування (Мінекономрозвитку).

3) Щодо інформації про співпрацю з туристичними агентами.

Усі туроператори на власному веб-сайті повинні розміщувати інформацію про туристичних агентів, з якими вони працюють. При цьому необхідно детально вказувати найменування фізичної чи юридичної особи турагента, строк дії агентського договору, реквізити особи, що надала банківську гарантію.

4) Щодо інформації про чинні договори з туристами.

Кожен туроператор на власному веб-сайті повинен розміщувати також інформацію про чинні договори на туристичне обслуговування з туристами. Незалежно від того, чи укладені такі договори безпосередньо туроператором або через турагентів. Під час розміщення даної інформації потрібно перелічувати усі країни тимчасового перебування туристів під час туристичної подорожі.

Крім цього, туроператор повинен забезпечити оновлення вказаної інформації не пізніше робочого дня, що настає за днем укладення агентського договору або договору на туристичне обслуговування, та її розміщення на власному веб-сайті протягом року.

5) Щодо забезпечення прав інвалідів.

Туроператор під час провадження своєї діяльності забезпечує створення необхідних умов для доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до місць її провадження (необхідно встановити пандуси для осіб з інвалідністю біля входу до офісу).

Але поки що невідомо, яким чином зможуть виконати дану вимогу туроператори, які, не мають власних приміщень, а виключно орендують офіси, наприклад, у бізнес-центрах.

6) Щодо банківських гарантій.

У разі виплати відшкодування туристам відповідною банківською установою згідно виданої банківської гарантії, – туроператор повинен відновити суму фінансової гарантії протягом наступного робочого дня.

 

Вказані вимоги запроваджені постановою КМУ від 22.05.2019р. № 420 «Про внесення змін до Ліцензійних умова провадження туроператорської діяльності».

 

 

 

_____________________________________________________________________________

«Lotysh & Partners»

 

Залишити коментар